Aktualitete

Kryetari i Ulqinit  Loro Nrekiq uron të diplomuarit në Fakultetin  për Studime  Afariste Mesdhetare
25. Qershor 2020.

Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq uron të diplomuarit në Fakultetin për Studime Afariste Mesdhetare

Në ambientet  e Qendrës për kulturë u organizua ceremonia e dorëzimit  të diplomave gjeneratës së dytë të studentëve të Fakultetit  për Studime Afariste Mesdhetare. Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq duke përshëndetur të porsadiplomuarit tha se ju, sot jeni krenarë për vehten , familjen  tuaj dhe për ata që vite investuan  te ju.Duke e cilësuar ketë një ditë të shënuar për Ulqinin dhe Malin e Zi ,kryetari ...

11. Gusht 2019.
Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq uron Kurban Bajramin

Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq uron Kurban Bajramin

Kryetari I Ulqinit Loro Nrekiq të gjithë besimtarëve myslimanë I uron festën e Kurban Bajramit “Të dashur besimtarë Më lejoni që,në ...

08. Gusht 2019.
Komuna organizon panairin e prodhimeve vendore "FAIR FEST"

Komuna organizon panairin e prodhimeve vendore "FAIR FEST"

Komuna e Ulqinit  më datat 16-18 gusht organizon Panairin e Prodhimeve Vendore “Fest Fest- Ulqin 2019”, në shetitoren e Ranës. Hapja solemne e Panairit do ...

08. Gusht 2019.
Investitorët e turbinave me erë në  Mozhur qëndruan në Ulqin

Investitorët e turbinave me erë në Mozhur qëndruan në Ulqin

Ata u pritën nga Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq dhe Sekretari për buxhet dhe financa Sead Osmanoviq .KompanijaEnemalta plc  është  prestigjioze  në ...

05. Gusht 2019.
Vizitë e mirë në prezantimin e automjeteve elektrikë në Ulqin

Vizitë e mirë në prezantimin e automjeteve elektrikë në Ulqin

Prezantimi i automjeteve elektrikë në Ranë, në Ulqin, është vizituar nga një numër i madh i qytetarëve dhe turistëve të cilët pushimet po ...

21. Korrik 2019.
Panairi i Librit "Ulqin 2019": Lajmërim - më datën 26.07.2019 (e premte) nga ora 16:00 ndalet trafiku

Panairi i Librit "Ulqin 2019": Lajmërim - më datën 26.07.2019 (e premte) nga ora 16:00 ndalet trafiku

Lajmërim - më datën 26.07.2019 (e premte) nga ora 16:00 ndalet trafiku Për shkak të përgatitjeve për organizimin e Panairit të Librit “Ulqin ...

17. Korrik 2019.
Prezantohet valorizimi i "Mavrijanit"

Prezantohet valorizimi i "Mavrijanit"

Sot, në prani të udhëheqësve komunal dhe gazetarëve u bë prezantimi i  valorizimit të lokalitetit  të  Mavrijanit i punuar ...

12. Korrik 2019.
Në prezencën e ambasadorëve të Britanisë së Madhe dhe Gjermanisë, firmoset vendimi historik për shpalljen e parkut të natyrës „Kriporja e Ulqinit"

Në prezencën e ambasadorëve të Britanisë së Madhe dhe Gjermanisë, firmoset vendimi historik për shpalljen e parkut të natyrës „Kriporja e Ulqinit"

Sot, në prezencën e nënkryetarit të Kuvendit të Malit të Zi Genc Nimanbegut, ministrit të Ministrisë së Zhvillimit të Qëndrueshëm Pavlle ...

11. Korrik 2019.
Ministrja Vuçinoviq vizitoi Ulqinin

Ministrja Vuçinoviq vizitoi Ulqinin

Ministrja pa portofol në Qeverinë e Malit të Zi Marija Vuçinoviq  qëndroi për vizitë zyrtare  në Ulqin ku u takua me Kryetarin e ...

10. Korrik 2019.
Mblidhet Shtabi I Emergjencave

Mblidhet Shtabi I Emergjencave

Kryetari I Ulqinit Loro Nrekiq ka thirur sot në një takim  të jashtëzakonshëm Shtabin e Emergjencave ku u  raportua  për dëmet ...